Fyzioterapie Online - Jakub Hemr Fyzioterapeut-01

FYZIOTERAPIE ONLINE – ZDARMA DO 15. DUBNA

Koronavirová pandemie nastavila naší společnosti upřímné zrcadlo. Dříve zavedené pořádky se staly během několika týdnů křehkými. Stejně tak moje práce v ordinaci i klubu. Nečekám, až to přejde. Hledám si novou cestu, jak nabídnout svoje znalosti v online prostředí. Po 2 týdnech úvodního provozu jsem víc než spokojený. Funguje to na výbornou a baví mě to.

fyzioterapie online Jakub Hemr

Fyzioterapeut léčí rukama, to je běžné vnímání veřejnosti. Psal jsem o tom již dříve v článku Příliš šikovné ruce fyzioterapeuta. Dle mých zkušeností, je to ale jen jedna z možností. Prošel jsem dvouletým výcvikem v MDT – McKenzie metodě, ta je převážně bezdotyková a velmi efektivní. Propracovaný systém diagnostiky, průběžných testů a léčebného plánu umožňuje pomoci na dálku.

Já sám se již v online světě vzdělávám. Studuju kurzy od zahraničních lektorů, ke kterým bych se jinak složitě dostával. Naposledy třeba britský kurz o zraněních a léčbě hamstringů (zadních stehenních svalů) mi dal spoustu nápadů na preventivní cvičení. Další na téma prevence zranění kotníku a nohy mám v plánu příští týden. Také jsem se účastnil kurzu Jak co nejlépe léčit pacienty v online prostředí, a díky tomu vám můžu mnohem lépe pomoci.

Online výhody

Online prostředí přináší spoustu výhod. Úspora času je jednou z hlavních. Kolik času uběhne, než dorazíte ke svému fyzioterapeutovi a zpět?

Sociální odstup, v dnešní době téměř povinný, je zde stoprocentně naplněn.

Dle technického vybavení je možné konzultaci nahrát a zpětně si ji pustit. Vy i já zapomínáme, to je běžné.

Flexibilita při hledání termínu je z mé zkušenosti mnohem vyšší při elektronické komunikaci, než klasické osobní. Speciálně v mém kalendáři je ještě nějaký prostor pro nové klienty.

Zkušenosti s fyzioterapií online

Nezačínám na zelené louce, naopak. Již dříve jsem radil svým spoluhráčům po mailu, konzultoval s pacienty přes videohovor, pomáhal kamarádům přes půl světa. Dnes to ze Švýcarska do Čech ani jinak nejde.

Například s Honzou jsem před pár měsíci konzultoval jeho bolesti krku a vyléčil ho, i když byl v Kanadě. To, že je na druhé straně světa, jsem se dozvěděl až později. Přečíst si jeho recenzi můžete níže. Fyzio online nezná hranic. A to se vám v dnešní koronavirové době bude náramně hodit. Bez osobní návštěvy vám můžu sestavit cvičební program na míru a ulevit vám od obtíží.

Nyní mám za sebou již dva týdny úvodního provozu, kdy jsem odladil technické detaily a zahájil online terapie s množstvím klientů s bolestmi zad, po operacích či úrazech. A jsou nadšení. Nemůžou chodit na klasickou osobní fyzioterapii, a tak se obrátili na mě. Léčit někoho přes video by dříve mnoho lidí nenapadlo. Dnes to je realita s velmi dobrými výsledky.

Moje služby jsou samozřejmě také z oblastí mojí specializace – sportovní fyzioterapiezranění dolních končetin. Pokud vás zajímá jak zlepšit stabilitu kotníků nebo kolen, nebo předejít svalovým zraněním nohou, mám pro vás cílené cviky a vyzkoušené preventivní programy. Už dnes posílám preventivní programy nebo posilovací cvičení mému florbalovému týmu Zug United.

V Čechách běží skvělá vlna solidarity a sousedské výpomoci. Šití roušek, nakupování potřebným, úpravy výroby na nedostatkové zboží, vývoj nových pomůcek v rekordní době. Přemýšlel jsem, jak můžu pomoci já a aktivně tak přispět společnosti doma v Čechách. Třeba přímo vám a vašim problémům. V době, kdy nemůžete docházet na běžnou fyzioterapii, můžu svoje dovednosti poskytnout v „nevirovém“ online prostředí.

Průběh fyzioterapie online

Konzultace online se v zásadě svým průběhem příliš neliší od klasické osobní návštěvy. Před terapií mi zašlete krátký popis vašich problémů, případně i zdravotnickou dokumentaci, abych se mohl dobře připravit. Na smluvený termín si zavoláme na Skype. První konzultace trvá 30-60 minut, další pak podle potřeby. Ideální vybavení je chytrý telefon se Skype (aplikace se dá za pár sekund stáhnout), stojánek na telefon, případně sluchátka s mikrofonem pro dobrý přenos zvuku. Klidné prostředí, oblečení na cvičení a karimatku na zemi, židli na sezení i cviky. Nabitý a funkční telefon a dobré připojení je samozřejmostí.

Je již dopředu jasné, že hlavní podmínkou úspěchu bude moje diagnostika, léčebný plán – cvičení a preventivní opatření. Jakmile je plán sestaven, leží velká část zodpovědnosti za výsledek ve vašich rukou. Nelze se tedy spoléhat na moje šikovné ruce fyzioterapeuta, kouzlit v tomto smyslu na dálku opravdu neumím. Stejně tak neposílám energii.

Po dvou dnech po vás budu chtít krátkou zprávu o průběhu léčebného plánu a podle výsledku si domluvíme další konzultaci na případnou úpravu plánu.

Onlne bezpečnost

Pro terapii nedoporučuji telefonovat na veřejnosti nebo z veřejných zařízení. Skype je bezpečný pro přenos citlivých medicínských údajů. Data, která mi zašlete, ukládám na externí USB disk a chráním ho dále před zneužitím, stejně tak jako vaše osobní údaje, které odpovídají pravidlům GDPR. Moje prohlášení na toto téma si můžete přečíst zde.

Očekávání

Ačkoliv je služba do 15. dubna 2020 neplacená, očekávám od vás zodpovědnost, dodržování smluvených doporučení a plánu a pravidelnou komunikaci. Stejně tak jako při osobní návštěvě. Na závěr našich konzultací vám pošlu k vyplnění dotazník spokojenosti. Také vás požádám o referenci.

Kontakt

Pokud vás možnosti fyzioterapie online zaujala, napište mi na fyzio@jakubhemr.cz , budu se těšit na vaše maily.

Jsem zkušený fyzioterapeut a specializuji se na poranění dolních končetin a páteře. Pomáhám lidem na cestě k uzdravení a návratu do aktivního života bez omezení. Podívejte se na můj příběh>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.